ابزار بررسی متا تگ‌ های سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو
تماس با جی ادز

بررسی متاتگ‌های سایت


آدرس سایت را وارد کنیدتماس با جی ادز

درباره بررسی متاتگ‌های سایت

ابزار بررسی متاتگ جی ادز

بحث هایی در مورد داده های متا وجود دارد. باید مطمئن شوید که داده های متای شما دقیق و مرتبط است. این ابزار به سرعت هر صفحه ای از سایت را تجزیه و تحلیل می کند و عناوین متا، توضیحات و کلمات کلیدی را نشان می دهد. از این ابزار برای تعیین هر نوع مشکل در سایت یا دسترسی به رقبا استفاده کنید. زمانی که در حال پژوهش کلمات کلیدی هستید یا عباراتی که باید بر روی آن بهینه سازی کنید را می خواهید شناسایی نمایید، بهتر است از این ابزار استفاده کنید و سایت رقبا را بررسی نمایید. الهام گرفتن از رقبا نکته کلیدی است. اگر استراتژی رقبا را کپی کنید همیشه یک قدم از این افراد عقب خواهید بود. فقط از این موارد الهام بگیرید.

برای بررسی متا تگ های سایت خود ابتدا آدرس سایت خود را وارد کرده و سپس روی دکمه بررسی کلیک کنید. در صفحه ای که باز می‌شود می‌توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید:

  • عنوان صفحه (Title)
  • متا تگ توضیحات (Meta Description)
  • متا تگ کلمات کلیدی (Meta Keywords)

عنوان صفحه

از مهمترین ویژگی‌های هر صفحه وب عنوان آن است و یکی از معیارهای مهم سئو است. کاربران عنوان صفحه را تنها در مرورگر خود و در تب مربوط به صفحه می‌بینند. در موتورهای جستجو عنوان نتایج معمولا عنوان همان صفحه است. اگر سایت شما عنوان صفحه ندارد کد زیر را بین تگ‌های head قرار دهید:

<head>
<title>تعاریف، اصطلاحات و واژه نامه سئو – جی ادز</title>
</head>

متاتگ توضیحات

متاتگ توضیحات شامل توضیحاتی درباره محتوای صفحه می‌شود. در صورتی که عبارت جستجو در متا تگ درج شده در صفحه وجود داشته باشد، موتورهای جستجو همان را در نتایج جستجو و زیر عنوان نمایش می‌دهند، در غیر این از بخش‌هایی از متن که عبارت جستجو در آن استفاده شده در صفحه نتایج استفاده می‌شود. متا تگ توضیحات نیز در بین تگ‌های head قرار می‌گیرد:

<head>
<meta name="description" content="متا تگ های سایت برای موتورهای جستجو مهم هستند و به آنها اطلاعات ارزشمندی درباره سایت می‌دهند.">
</head>

متاتگ کلمات کلیدی

متا تگ کلمات کلیدی شامل عبارت‌های مرتبط با صفحه شما می‌شود و توسط برخی از موتورهای جستجو برای رتبه بندی و تعیین موضوع صفحات شما استفاده می‌شود. گوگل اعلام کرده است که دیگر از متا تگ کلمات کلیدی استفاده نمی‌کند. با این حال قرار دادن متا تگ کلمات کلیدی در سایت هیچ ضرری ندارد. متا تگ کلمات کلیدی را می‌توانید مانند کد زیر بین تگ‌های head قرار دهید:

<head>
<meta name="keywords" content="bewertung, keywords, suchmaschinen" />
</head>

داشتن متا تگ های بهینه برای موتورهای جستجو باعث بهبود سئو و رتبه شما در موتورهای جستجو می‌شود. از ابزار سازنده متا تگ می‌توانید برای ایجاد متا تگ های مورد نیاز سایت خود استفاده کنید.